Rynek ofert z używanymi samochodami jest ogromny. Gdzie szukać używanego samochodu? Współcześnie zostały 3 ścieżki poszukiwań.

A: Wizyta na giełdzie

Gatunek wymierający. Jeśli masz wolny weekend, a na giełdę jest niedaleko, możesz się tam wybrać i podziwiać folklor polskiego rynku aut używanych. Nie chcę demonizować giełd samochodowych (tutaj unikam stereotypów), ale delikatnie zasugeruję Ci, że w większość z nich to siedlisko kombinatorów czyhających na laika.

B: Wizyta w komisie

komis samochodowy retro

Jeśli masz komis dosłownie pod nosem, wtedy warto do niego zajrzeć. W przeciwnym razie, szkoda Twojego cennego czasu i szukania po omacku. Obecnie każdy komis zamieszcza swoją pełną ofertę w Internecie.

C: Poszukiwania w Internecie

W ogólnym rozrachunku, to właśnie tutaj powinieneś zacząć poszukiwania. Jeśli czytasz te słowa, to znaczy, że masz do niego dostęp i sam wybrałeś taką ścieżkę. Internet pomoże Ci zawęzić wybór ofert i odkryć auta, o których wcześniej nie myślałeś. A czy pozwoli też trafić okazję..? Nie. Okazji nie ma, co będę starał się dobitnie udowadniać. Niestety również na przykładzie własnych, smutnych doświadczeń z przeszłości.

Portali jest mnóstwo. Wybór 2-3 największych z nich gwarantuje Ci dotarcie do 99,9% procent aut wystawionych aktualnie na sprzedaż (w Polsce). Pozostałe z nich to powielone oferty.

A: Otomoto – ogłoszenia prywatne i podstrony zawierające wszystkie ogłoszenia komisów i handlarzy. Duże możliwości personalizacji.

B: Allegro – zawiera w sobie oferty z otomoto. Najpopularniejszy portal aukcyjny w Polsce. W tym wypadku nie ma co szukać na siłę, zwłaszcza że oferuje duże możliwości zawężania ofert.

C: OLX – do niedawna (do czasu wprowadzenia wysokich opłat za wystawienie auta) strona, która zawierała najwięcej ogłoszeń prywatnych. Obecnie stawka się wyrównała, jednak na OLX nadal można znaleźć auta, które nie są wystawione nigdzie indzie.

Przejdź dalej: Wybór i zawężenie ofert

zawężenie poszukiwań

Powiązane artykuły